Příběhy klientů

Příběhy našich klientů

Kooperativa je na trhu již 27 let a 16 let je tu pro vás FLEXI životní pojištění. Poznali jsme desítky lidských příběhů. Některé končí šťastně, jiné už méně. Peníze z pojistky už však pomohly nejedné rodině. A někteří z našich klientů by se s vámi chtěli o své příběhy podělit.

Sportem k trvalé invaliditě

Bylo mi 25 let, závodně jsem hrál skoro celý život hokej, krajskou ligu za Vrchlabí. Při jednom ze zákroků jsem upadl hlavou na mantinel. Zůstal jsem naštěstí při vědomí a spoluhráčům mohl říct, že necítím nohy ani ruce. Už čtyři hodiny po nárazu jsem ležel na operačním stole. Po operaci bylo jasné, že mám porušenou krční páteř, rozdrcený sedmý obratel zasáhl míchu. Ochrnul jsem od prsou dolů.

Teď se ironicky usmívám nad tím, že mě tři měsíce před úrazem navštívil pojišťovák a nabízel mi pojistku se čtyřmilionovým plněním za invaliditu 3. stupně. Tenkrát jsem ho odmítl se slovy, že už 20 let hraju hokej a nikdy se mi nic nestalo. Teď bych se rozhodl jinak.

Měl jsem chuť bojovat a rok na sobě makal, učil se základním činnostem jako malé dítě, cvičil, posiloval svaly, chodil plavat. Musel jsem mít někoho, kdo mě umyje a oblékne. Naštěstí jsem měl starou pojistku, kterou mi kdysi založila mamka. Z ní jsem nějaké peníze dostal, pokryly mi většinu nákladů spojených s přestavbou bytu.

Brzy jsem si založil ještě FLEXI životní pojištění, dnes mi z něj hradí pobyt v nemocnici a denní odškodné za úraz. Vzhledem k rozsahu tělesného postižení se občas o něco uhodím nebo spadnu a pojistka přijde vhod.

Dnes jsem stále ochrnutý od prsou dolů, ale díky rehabilitaci se alespoň částečně podařilo rozhýbat ruce. Ramena a některé svaly na rukou jsou funkční. Z postele už se do vozíku dostanu jen s pomocí své ženy. Radost mi dělají dvě pětileté dcerky. A mám je pojištěné, všechny!

Honza

Měla jsem onkologicky nemocnou dceru Klárku

Když pětiletá Klárka onemocněla, byla jsem oblastní ředitelkou ve finanční instituci. Závažnost nemoci mojí dcery mne donutila zůstat doma. Z vyšší pracovní pozice mne přesunuli na pozici obchodnice. Plat se mi významně snížil a než jsem si vyřídila příspěvek na péči, byly úspory pryč.

Pomohlo nám rodinné životní pojištění FLEXI. Dcera i syn měli pojištěna velmi vážná onemocnění. Klárce diagnostikovali nádor mozku a na tak závažnou chorobu se pojištění vztahuje. Požádala jsem si o plnění a výplatu sjednané částky. Dostali jsme 500 000 Kč. Tato částka mi stačila na jisté zázemí v těžkém období. Mohla jsem dcerce umožnit pobyty na horách, mohla jsem s ní zůstat v klidu doma, bez zátěže a starosti o finanční prostředky.

Když nám peníze vyplatili, opět jsem pojišťovnu zažádala o pojištění na velmi vážné choroby mé dcery (pozn. - dříve vyplacením peněz totiž podle obchodních podmínek pojišťovny pojištění tohoto rizika zanikalo, dnes pojišťovna plní max. 3x vždy ve 100% výši za nesouvisející diagnózy). Šlo to, jen zde již byla výluka na diagnózu nádoru mozku. Kdyby tedy Klárka trpěla některou z dalších 33 vážných nemocí, opět bychom dostali peníze.

Chci tím říct, že pojištění FLEXI je opravdu variabilní a vstřícné.

Zde nejde o reklamu na pojištění, jde o informaci a prevenci možné finanční nejistoty a stresu. Mnozí lidé si myslí, že hendikepovaný člověk se nedá nijak pojistit. O dítěti s onkologickým problémem si to myslí rodiče také.

Klárka svůj boj s rakovinou bohužel prohrála. Díky ní jsem ale založila občanské sdružení „Klára pomáhá“, jejímž prostřednictvím ukazuji lidem, jak proplout těžkou životní zkouškou.

Dagmar

Bojoval jsem s rakovinou a zůstal na vozíčku

Vedl jsem malý tým lidí v mezinárodní firmě a užíval si života. Bylo mi čerstvě pětatřicet. Odpovědnost jsem měl za sebe i za rodinu, takže pro mě bylo samozřejmé mít pojistku, která by mi kryla záda, kdyby bylo nejhůř. Proto jsem si v roce 2009 uzavřel FLEXI životní pojištění. Poradce mi pomohl stanovit rozumný rozsah pojistného krytí (pracovní neschopnost, úraz, hospitalizace, invalidita a úmrtí) s měsíčním pojistným 2 200 Kč.

Na počátku roku 2011 mi diagnostikovali rakovinu. Byla to docela pecka, život se mi obrátil vzhůru nohama. Nic už nebylo jako dřív. Přišlo dlouhodobé léčení, ztráta zaměstnání. Nad vodou mě drželi jen nejbližší. Postupně mi selhaly nohy a já skončil na vozíku.

Když jsem se dostal z nejhoršího, nahlásil jsem v roce 2012 pojistné události jak z onemocnění, tak z pojištění invalidity. Po doložení několika dokladů mi vyplatili peníze za obě události: Plnění za pracovní neschopnost a hospitalizaci dosáhlo částky 222 000 Kč, z pojištění invalidity mi pojišťovna vyplatila pojistnou částku 1 milion Kč.

Dnes už jsem z nejhoršího venku, i když stále na vozíku, nad rakem jsem vyhrál. Za peníze z pojistky jsem si mohl dopřát intenzivní rehabilitaci a přizpůsobit si bydlení.

Roman

Nevíte si rady? Rádi vám poradíme!

Kde se můžeme potkat

Navštívit nás můžete v 810 pobočkách po celé České republice.

Přeskočit na hlavní nabídku