Vážení klienti. S ohledem na vládní opatření proti šíření nemoci Covid-19 a naši dobrovolnou pomoc hygienickým stanicím při trasování kontaktů, došlo k dočasnému omezení provozu infolinky. Obracejte se na nás prosím pouze v pracovní dny od 8 do 17 hodin. Děkujeme za pochopení.

Vážení klienti,
je nám to velmi líto, ale v souvislosti s šířením nemoci COVID-19, uzavíráme nejméně do 2. 11. všechny naše pobočky. Můžete využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Případně lze využít telefonní kontakt na pracovníka pobočky, který je uveden na vstupních dveřích pobočky. Každý náš pracovník bude nápomocen k vyřešení Vašeho požadavku. Děkujeme za pochopení.


Týden.cz: Těžkosti v životě zatěžují rozpočet. Příjem sníží zhruba o osm tisíc

26. 4. 2017

Vážné životní situace, jako jsou těžké nemoci a úrazy, péče o nemohoucího člena rodiny či smrt partnera, sníží měsíční příjem až o osm tisíc korun měsíčně. Vyplývá to z průzkumu, jejž uskutečnila agentura Ipsos u lidí, kteří v posledních pěti letech vážnou životní situaci zažili.

"Příjem (lidí ve vážné životní situaci) se nejčastěji snížil o 8000 korun, pro normální fungování scházelo domácnostem 6500 korun. Rozpočet nejvíce zatěžovaly náklady na bydlení a lékařskou péči, nezanedbatelné však v takové situaci byly i výdaje za jídlo," komentovala výsledky průzkumu manažerka Pojišťovny České spořitelny Martina Švábová.

Finanční potíže lidé řeší podle průzkumu tím, že se uskromní. Často však musejí sáhnout do naspořených peněz, brát si půjčky či prodávat majetek. V těžkých chvílích se obracejí o pomoc většinou na členy rodiny a přátele.

Nejčastěji byli lidé v pracovní neschopnosti 11 měsíců, celková léčba a rekonvalescence byla delší, většinou 17 měsíců. Péče o nemohoucího trvala nejčastěji rok, nejvíce lidí má zkušenost s péčí o onkologické pacienty.

Lidé nejčastěji pečovali o vlastní rodiče, a to sami, jen tři lidé z deseti mají po ruce pečovatele. Ve třetině případů se kvůli zajištění péče lidé sestěhovali. "Průzkum také ukázal velký podíl lidí, kteří se takto dlouhodobě léčí z vážné nemoci nebo úrazu, v populaci je to téměř každý desátý," dodala Švábová.

Zhruba polovina lidí v těžké situaci požádala někoho o pomoc, převážně členy rodiny a přátele. Psychologa nebo psychiatra vyhledala zhruba třetina, téměř čtvrtina užívala antidepresiva. Svou podporou nejčastěji příjemně překvapily vlastní děti. Naopak zklamání přišlo nejčastěji od lékařů v případě nemocných nebo lidí po úrazu, ale i od zaměstnavatele a někdy také od partnerů, plyne z průzkumu.

Výzkum se zaměřil také na životní hodnoty populace a jejich vnímání prostřednictvím pojištění. Kdyby si Češi mohli pojistit cokoliv tak, aby to nikdy neztratili, pojistili by si v životě především zdraví. Poté také povedené a spokojené děti a fungující rodinné vztahy.

Zdroj: Týden.cz

Nevíte si rady? Rádi vám poradíme!

Kde se můžeme potkat

Vážení klienti,
je nám to velmi líto, ale v souvislosti s šířením nemoci COVID-19, uzavíráme nejméně do 2. 11. všechny naše pobočky. Můžete využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Případně lze využít telefonní kontakt na pracovníka pobočky, který je uveden na vstupních dveřích pobočky. Každý náš pracovník bude nápomocen k vyřešení Vašeho požadavku. Děkujeme za pochopení.

Přeskočit na hlavní nabídku