Vážení klienti,
rádi bychom vás ujistili, že Kooperativa vám i nadále nabízí své služby v maximální možné míře. Čtěte dále…

Informace o Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2019 z plnění za pracovní úraz zaměstnance nebo nemoci z povolání najdete zde.


Hospodářské noviny - Podnikání: Vyvarujte se nejčastějších chyb v pojištění

6. 2. 2017

Pojištění stojí firmu pár korun. Jeho skutečnou hodnotu doceníte až ve chvílích nepřízně. Správně nastavená pojistná ochrana potom pomůže podniku přežít. Přesto zejména drobní podnikatelé její význam podceňují.

Podnikatele může často ohrozit i krátkodobější výpadek z pracovního procesu. Finančně zajímavější než sociální pojištění je pro ně pojištění pracovní neschopnosti a hospitalizace, které si běžně sjednávají. Méně už ovšem myslí na případy vážných nemocí, úrazů a jejich trvalých následků a invalidity. „Nicméně oproti předchozím letům zaznamenáváme výrazný růst sjednávání pojištění vážných nemocí. Klienti naší pojišťovny se pro tento případ pojišťují třikrát více než před třemi lety. Loni už téměř 45 procent uzavřených smluv Flexi obsahovalo pojištění vážných nemocí,“ komentuje trend v životním pojištění Jana Náchodská, mluvčí Pojišťovny České spořitelny. Navzdory tomu, že vážné nemoci mají nejvýznamnější dopad na výši příjmu, průměrně se podle ní lidé pro tento případ pojišťují na čtvrt milionu korun, což je při léčbě, která může trvat i několik let, nedostatečné. Pojistnou částku proto doporučuje nastavit tak, aby nahradila dvojnásobek až pětinásobek obvyklého ročního příjmu.

Zdroj: Hospodářské noviny

Nevíte si rady? Rádi vám poradíme!

Kde se můžeme potkat

Navštívit nás můžete v 855 pobočkách po celé České republice.

Přeskočit na hlavní nabídku