Vážení klienti. S ohledem na vládní opatření proti šíření nemoci Covid-19 a naši dobrovolnou pomoc hygienickým stanicím při trasování kontaktů, došlo k dočasnému omezení provozu infolinky. Obracejte se na nás prosím pouze v pracovní dny od 8 do 17 hodin. Děkujeme za pochopení.

Vážení klienti,
je nám to velmi líto, ale v souvislosti s šířením nemoci COVID-19, uzavíráme nejméně do 2. 11. všechny naše pobočky. Můžete využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Případně lze využít telefonní kontakt na pracovníka pobočky, který je uveden na vstupních dveřích pobočky. Každý náš pracovník bude nápomocen k vyřešení Vašeho požadavku. Děkujeme za pochopení.


Hospodářské noviny - Podnikání: Vyvarujte se nejčastějších chyb v pojištění

6. 2. 2017

Pojištění stojí firmu pár korun. Jeho skutečnou hodnotu doceníte až ve chvílích nepřízně. Správně nastavená pojistná ochrana potom pomůže podniku přežít. Přesto zejména drobní podnikatelé její význam podceňují.

Podnikatele může často ohrozit i krátkodobější výpadek z pracovního procesu. Finančně zajímavější než sociální pojištění je pro ně pojištění pracovní neschopnosti a hospitalizace, které si běžně sjednávají. Méně už ovšem myslí na případy vážných nemocí, úrazů a jejich trvalých následků a invalidity. „Nicméně oproti předchozím letům zaznamenáváme výrazný růst sjednávání pojištění vážných nemocí. Klienti naší pojišťovny se pro tento případ pojišťují třikrát více než před třemi lety. Loni už téměř 45 procent uzavřených smluv Flexi obsahovalo pojištění vážných nemocí,“ komentuje trend v životním pojištění Jana Náchodská, mluvčí Pojišťovny České spořitelny. Navzdory tomu, že vážné nemoci mají nejvýznamnější dopad na výši příjmu, průměrně se podle ní lidé pro tento případ pojišťují na čtvrt milionu korun, což je při léčbě, která může trvat i několik let, nedostatečné. Pojistnou částku proto doporučuje nastavit tak, aby nahradila dvojnásobek až pětinásobek obvyklého ročního příjmu.

Zdroj: Hospodářské noviny

Nevíte si rady? Rádi vám poradíme!

Kde se můžeme potkat

Vážení klienti,
je nám to velmi líto, ale v souvislosti s šířením nemoci COVID-19, uzavíráme nejméně do 2. 11. všechny naše pobočky. Můžete využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Případně lze využít telefonní kontakt na pracovníka pobočky, který je uveden na vstupních dveřích pobočky. Každý náš pracovník bude nápomocen k vyřešení Vašeho požadavku. Děkujeme za pochopení.

Přeskočit na hlavní nabídku