Vážení klienti. S ohledem na vládní opatření proti šíření nemoci Covid-19 a naši dobrovolnou pomoc hygienickým stanicím při trasování kontaktů, došlo k dočasnému omezení provozu infolinky. Obracejte se na nás prosím pouze v pracovní dny od 8 do 17 hodin. Děkujeme za pochopení.

Vážení klienti,
je nám to velmi líto, ale v souvislosti s šířením nemoci COVID-19, uzavíráme nejméně do 2. 11. všechny naše pobočky. Můžete využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Případně lze využít telefonní kontakt na pracovníka pobočky, který je uveden na vstupních dveřích pobočky. Každý náš pracovník bude nápomocen k vyřešení Vašeho požadavku. Děkujeme za pochopení.


Blesk: Úraz obere rodinu o 8000 Kč

28. 4. 2017

Nemoci ničí práci i vztahy

PRAHA – Úraz nebo nemoc dokážou pořádně zahýbat s rodinným rozpočtem. Jenže finančními problémy to nekončí. Kvůli vážné životní situaci se rozpadají vztahy, vznikají dluhy a končí pracovní poměry. 

Až o osm tisíc korun měsíčně se propadne příjem rodiny kvůli vážné nemoci, úrazu, péči o nemohoucího člena rodiny nebo smrti partnera. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury Ipsos probíhajícího u lidí, kteří se minimálně půl roku léčili z nemoci nebo úrazu.

Dlouhé marodění, ještě delší zotavování

„Nejčastěji byli lidé v pracovní neschopnosti 11 měsíců, celková léčba a rekonvalescence byla však delší, většinou probíhala 17 měsíců,“ komentuje výsledky průzkumu Martina Švábová z Pojišťovny České spořitelny. V Česku se dlouhodobě léčí z vážné nemoci nebo úrazu téměř každý desátý člověk.

Deprese kvůli ztrátě práce

Lidé, kteří se dostali kvůli nemoci či úrazu do finanční tísně, se sice snaží uskromnit, často ale musí sáhnout do svých úspor, vzít si půjčku nebo prodat majetek.
A aby toho nebylo málo, někdy je čeká i další trpké zklamání. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu je z práce „vypoklonkuje“ šéf. „Lidé často jako důvod zklamání ze strany zaměstnavatele uváděli výpověď po léčení,“ vysvětluje Martina Švábová.

Zdroj: Blesk

Nevíte si rady? Rádi vám poradíme!

Kde se můžeme potkat

Vážení klienti,
je nám to velmi líto, ale v souvislosti s šířením nemoci COVID-19, uzavíráme nejméně do 2. 11. všechny naše pobočky. Můžete využít našich služeb prostřednictvím svého poradce, webových stránek koop.cz nebo na infolince 957 105 105. Případně lze využít telefonní kontakt na pracovníka pobočky, který je uveden na vstupních dveřích pobočky. Každý náš pracovník bude nápomocen k vyřešení Vašeho požadavku. Děkujeme za pochopení.

Přeskočit na hlavní nabídku