VELKÝ TŘESK

Již několik let žiji ve staré hvězdárně. Krátce po dohodě s PČS o navržení kolekce dopňků jsem se proto rozhodl vyzkoušet kopuli mé observatoře, která byla právě vrácena do své původní podoby. Pomalu jsem začal točit klíčem, až se kopule otevřela a já konečně uviděl nebe. Díval jsem se na krásnou oblohu plnou jasně zářicích hvězd a přemýšlel o tom, jak je úžasné, že tento nekonečný vesmír vznikl vlastně z ničeho. V tu chvíli jsem i já měl jasno. Mou inspirací pro tento projek bude "Velký třesk"! Pestroberavný shluk částic s ohromnou energií, který v jedné sekundě od základu změnil celý vesmír. Došlo mi totiž, že i náš život se může kdykoliv změnit a přesně pro takové chvíle je tu FLEXI.

podpis Osmany Rodriguez Laffita

Osmany Rodriguez Laffita,

Osmany Rodriguez Laffita

Kubánský módní návrhář žijící v České republice, studoval na prestižní umělecké akademii San Alejandro ve svém rodném městě Havaně. Po úspěšném absolvování školy pracoval jako redaktor kubánského módního časopisu. Během 90. let sbíral zkušenosti u tak proslulých domů jako Versace či Kenzo. V září roku 1999 začal dráhu módního návrháře se svou vlastní značkou Osmany Laffita Couture.

Letmá prohlídka Osmanyho návrhů odhaluje oslnivý, ženský, provokativní a smyslný styl, který svědčí o jeho přirozené nevázanosti. Rozumí a respektuje ženské tělo, které je vždy skutečnou hvězdou jeho kolekcí. Návrhář si libuje v náročných materiálech, ze kterých vytváří inovativní oblečení s drobnou dávkou nostalgie a připomenutím velkých klasiků. Móda od Osmanyho Laffity je určena pro ženy vyhledávající eleganci, které se nebojí vystoupit z davu a chtějí se oblékat kreativně.

Osmany je uveden v Who is Who (Kdo je kdo) 21. století za své zásluhy na poli české módy, a také je pověřeným Kolonelem Kentucky guvernérem státu Kentucky. Osmany prezentuje své kolekce v Paříži, New Yorku a Miami. Prestižní módní magazín Vogue En Español ho vyznamenal prestižním oceněním nejlepšího návrháře „Designer’s Choice Award“.

Neustále se rozrůstající couture řada zahrnuje v dnešní době také pánskou řadu, kolekce bot pro dámy i pány, šperky a diamanty, kolekci optických a slunečních brýlí, a v neposlední řadě také skleničky z českého krystalu a další doplňky do domácnosti.

Osmanyho seznam klientů zahrnuje slavné osobnosti, topmodelky i členy královských rodin. Ivana Trump, Dagmar Havlová, Její královská výsost princezna Ubol Ratana z Thajska a mnoho dalších zvučných jmen z celého světa se nachází na dlouhém seznamu Osmanyho klientely.

Pareo

Pareo má rozměr 130 x 180 cm, je vyrobeno z polyviskózy a bylo navrženo ve čtyřech barevných variacích – bílé, šedé, černé a čokoládově hnědé. Ve středu parea je motiv kolekce.

Pareo Pareo Pareo Pareo

Šátek

Šátek o rozměru 60 × 60 cm je vyroben z hedvábí. Na bílém podkladu je motiv kolekce.

Kravatu

Polyesterová kravata je opatřena částí motivu kolekce – hvězdami - a na zadní části je logo OL.

Kravata Kravata

Klíčenky s krystalem

Klíčenky se skládají ze dvou částí. Jedna je tvořena kruhem, ve kterém jsou perforace ve tvaru nápisu jména Osmany Laffita. Druhá část je tvořena vsazeným krystalem. Klíčenka je galvanizovaná.

Klíčenka s krystalem

Pilník

Černý skleněný pilník je 14 cm dlouhý. Je opatřen signaturou Osmany Laffita a patentovou holografickou značkou. Je uložen v sametovém obalu.

Pilník

Koženou crossbody tašku

Černá kožená crossbody taška je v takové velikosti, že se do ní vejde formát A4. Je opatřena kapsami, ražbou loga OL a na popruhu signaturou OL. Je zdobena zeleným prošitím a zeleným zipem se zlatými kovovými detaily.

Kožena crossbody taška Kožena crossbody taška Kožena crossbody taška

Tašku na pláž

Taška má hráškově zelenou barvu. Má tyto rozměry 60 × 40 cm. Na přední části jsou pruhy s kovovými prvky a ražbou Osmany Laffita a je našit tištěný motiv kolekce.

Taška na pláž

Kosmetickou taštičku

Bílá kosmetická taštička je vyrobena z materiálu zvaného canvas. Je opatřena tištěným motivem kolekce a na zipu má prvek, na kterém je opět vyraženo logo Osmany Laffita.

Bílá kosmetická taštička

Povídání o pareu a o tom jak ho vázat

Pareo – vázání pro ženy

Pareo – vázání pro muže

Pareo neboli sarong je jedním z nejoblíbenějších doplňků. Jeho výhoda spočívá v jednoduchosti a univerzálním použití. Hodí se jak na pláž, tak pro letní procházky ve městě nebo na party. Další výhodou je, že zabere málo místa. Je tedy i vhodným doplňkem na cesty. Pro každý den i příležitost z něj můžete vytvořit jiný model – top, jednoduché šaty nebo sukni. Pareo je možné použít různě. Nebojte se tedy experimentovat.

Pareo nebo také sarong se nosí jako zavinovací sukně či šaty na mnoha místech světa. Sarong je tradiční oděv oblíbený především v jihovýchodní Asii. Slouží jak ke každodennímu nošení, tak ke slavnostním příležitostem. Nosí jej ženy i muži, a to jen s malými rozdíly ve vzorech a v uvázání. Pareo přivezli z Tahiti do Evropy holandští obchodníci. Výraz sarong pochází z malajštiny a znamená „povlak či potah“. Slovo pareo pochází z tahitštiny. Zatímco v Asii se sarong nosí převážně jako sukně, tahitské ženy nosí pareo raději jako šaty.

Máte dotaz či připomínku?

* – povinné pole